Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Energia avastuskeskuse avab kosmose näituse
27.veebruaril kell 14 avab Energia avastuskeskus uue interaktiivse teadusnäituse, "Kosmose kõla", mis tutvustab maailmaruumi, virmaliste laulu, tähtede helikõla ja aitab avastada Universumi saladusi.

Austrias välja töötatud kosmosehelide näitus viib külastajad astronautide maailma, näitab, millised on kosmosereisi olulisemad hetked ning pakub kuulata originaalsalvestusi kosmosejaama ISS igapäevaelust. Näitusel on ka kosmosekapsli stardisimulatsioon, kus saab tajuda kosmoselaeva stardihetke. Saab teada, millist müra teeb raketi start ning kuulata kosmoselaeva Vene Soyuzi astronaudi mõtteid enne kosmoselaeva pardale astumist. Lisaks saab kaasa elada astronautide rangetele treeningtundidele, mille käigus nad kosmoselendudeks ette valmistuvad.

Näituse tekstid on eesti-, vene-, inglise- ja soomekeelsed ning katsetamise ja kogemise elamust pakkuv interaktiivne näitus on põnev igas vanuses külastajale. Näitust täiendab Energia avastuskeskuse planetaariumifilm „Tähetolm ja Päikese pere“.

„Kosmose kõla“ näituse avamisega veebruaris tähistab Energia avastuskeskus Eesti liitumist Euroopa Kosmoseagentuuriga. Näitus jääb avatuks kuni augusti lõpuni.
26 Veebruar 2015
  Kommentaarid