Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus kiitis põhimõtteliselt heaks idapiiri väljaehitamise tegevuskava
Siseminister Hanno Pevkur tutvustas tänasel valitsuskabineti istungil Eesti Vabariigi riigipiiri väljaehitamise, tähistamise, tehnilise valve võimekuse arendamise ning loodava taristu ja valvesüsteemide väljaehitamise tegevuskava. Idapiiri väljaehitamise ja selle tehnilise valvesüsteemi loomise maksimaalne prognoositav rahaline maht järgneva nelja aasta jooksul on ca 70 miljonit eurot, mis sisaldab töid kogu idapiiri ulatuses, alates Narva-Jõesuust ning lõpetades Eesti-Venemaa-Läti ühispiiripunktiga Parmu külas.

Hanno Pevkur ütles pärast valitsuskabineti nõupidamist, et valitsuse põhimõtteline heakskiit piiri väljaehitamise kavale on väga hea sõnum, kuna Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahelise riigipiiri väljaehitamine on vältimatult vajalik riikliku julgeoleku tagamise tõhustamiseks. „Vaieldamatult on tegemist väga suuremahulise investeeringuga, mis vajab uuelt valitsuselt selgeid rahastamisotsuseid. Ma väga loodan, et pärast valimisi moodustatav valitsus mõistab alustatud piiritööde olulisust riigi julgeoleku tagamiseks ja jätkab alustatud töödega parima piiriturvalisuse tagamiseks,’’ rõhutas Pevkur.

Idapiiri korrastamise käigus alustatakse kontrolljoone tähistamist ka piiriveekogudel. Veepiiri plaanitakse tähistada kokku 621 ujuvmärgiga. Ettevalmistamisel on ka piiripostide hange ja juba valminud piiripostide paigaldamise projekt. Piiripostide paigaldamisega alustatakse nendes piirilõikudes, mis ei kuulu vahetamisele piirilepingu jõustumise järgselt.

Käesoleva aasta tegevustest saab veel välja tuua detailse maismaapiiri tööprojekti koostamise, IT lahenduste projekteerimise ja eramaaomanikelt vajadusel maade väljaostmise. Sõltuvalt finantseerimisvõimalustest alustatakse sel aastal eeldatavalt juba ka esimeste täiendavate tehniliste valveseadmete paigaldamisega puhastatud piiriribale.
26 Veebruar 2015
  Kommentaarid