Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Päästeti Anne kanalisse kukkunud kaks uurimistööd teinud inimest
Täna kl 13.27 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Eedeni kaubanduskeskuse taga on läbi kanali jää vajunud kaks inimest. Tänu Lõuna päästekeskuse reageerimisbüroo töötajate ja päästjate kiirele tegutsemisele toodi kaldale nii inimesed kui neil kaasas olnud aparatuur.

Esimesena jõudsid abivajajateni lõunalt tulnud Lõuna päästekeskuse reageerimisbüroo töötajad. Nad märkasid mööda Sõpruse silda sõites kaldast 10 meetri kaugusel läbi jää vajunud inimesi. Kuna neile teadaolevalt ühtegi veepäästeõppust parasjagu käimas ei olnud, kiirustasid nad kohe kanali äärde. Spetsialistidena teadsid nad kohe, kuidas käituda – abivajajatele visati autos olnud pikendusjuhe, millest vees olijad said kinni haarata. Samal ajal jõudsid sündmuskohale Annelinna päästjad, kes veepäästevarustust kasutades tõid jääsupis olnud mehe ja naise kaldale. Veest päästeti ka inimestel kaasas olnud uurimistööks kasutatud aparatuur. Kiirabi viis kannatanud tervisekontrolliks haiglasse.

Päästeamet hoiatab, et jää on peaaegu kõigil veekogudel muutunud väga hapraks ja ohtlikuks. Jääolud muutuvad iga tunniga ning hommikul inimest kandnud jää ei pruugi seda teha lõuna ajal. Lapsevanematel palume lastele selgitada nõrgale jääle mineku ohtusid ning kalameestel lõpetada hooaeg enne õnnetuse juhtumist.


Astra Pintson-Käo
10 Märts 2015
  Kommentaarid