Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ungaris toimub kaheksandat korda Eesti nädal
16.-26.märtsini 2015 toimub Ungaris traditsiooniline Eesti nädal, mida korraldab Eesti Instituudi Ungari esindus juba kaheksandat korda koostöös Szimplafilmi ning Szegedi ja Debreceni ülikooliga. Festival leiab aset kolmes linnas: Budapestis, Szegedis ja Debrecenis. Seekordse Eesti nädala programm keskendub filmilinastustele: Ungari publik saab ülevaate hiljuti valminud parimatest Eesti filmidest.

Budapestis algab Eesti nädala programm homme, 17. märtsil Mari Kalkuni ja Runoruni kontserdiga, kes täna astuvad üles Szegedis. Filmiprogramm algab Budapestis 19. märtsil Martti Helde filmi „Risttuules“ linastusega. Kinopublikul on võimalus kohtuda ka filmis mänginud näitleja Laura Petersoniga. Teine külaline Eestist on mängufilmi „Kirsitubakas“ re˛issöör Andres Maimik. Kavas on ka Ilmar Raagi „ Ma ei tule tagasi“, James ja Maureen Tusty „Üheshingamine“ , Priit Tenderi-Liivo Niglase „Teekond Ussinuumajani“ ja Priit Tenderi „Ussinuumaja“. Animafilme esindab seekord Priit Pärna ja Olga Pärna retrospektiiv ning valik uutest Eesti animafilmidest.

Lisaks filmidele on kavas palju muud. 22. märtsil avatakse Debreceni Kaasaegse Kunsti Muuseumis 2010. a Veneetsia biennaalil osalenud Eesti näituse „100 maja“ valikekspositsioon „50 maja“.

25.märtsil avatakse Flo Kasearu isikunäitus „Ülestõus” . Näitus keskendub videole, mis on filmitud kunstniku Pelgulinnas asuva kodumaja katusetööde käigus ja peegeldab praegust poliitilist olustikku. Avamisele järgneb vestlus kunstnikuga.

Budapestis esitletakse Tõnu Õnnepalu romaani "Mandala" ungarikeelset tõlget. Külalisteks on raamatu autor Tõnu Õnnepalu ja tõlkija Krisztina Lengyel-Tóth, kellele see tõlge tõi tänavu Kulka auhinna kui parim ilukirjanduslik tõlge eesti keelest võõrkeelde.

Kingituseks kinopileti kõrvale saavad külastajad Maarja Kangro novelli „Stipendiaat” ungarikeelse tõlke, mis käsitleb irooniliselt Eesti filmikunsti retseptsiooni välismaal.

Eesti nädala ajal pakutakse Budapesti bistroos Kazimķr traditsioonilisi eesti toite.
16 Märts 2015
  Kommentaarid