Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti ujumise algõpetus täieneb Põhjamaade praktika toel
Reedel, 27. märtsil toimub kell 14.30 Viimsi keskkooli ujulas praktilise ujumise algõpetuse raamatu „Õpime ujuma“ esitlus. Norra keelest eesti keelde tõlgitud raamatusse on kokku kogutud parimaid ujumisõppe praktikaid kogu maailmast. Muuhulgas sisaldab teos lapsi järk-järgult vees oskusi omandama motiveerivat märgisüsteemi, mis täiendab eelmisel aastal esmakordselt Eestis „Veega sõber“ ujumispäevadel tutvustatud märke. Raamatu esitlusel osaleb ka selle autor Per Irgens Norrast.

„Õpime ujuma“ on mõeldud kõigile, kes õpetavad lapsi või täiskasvanuid ujuma või kes soovivad ise ujuma õppida. Raamat pakub vajalikku informatsiooni ja praktilist abi lapsevanematele ning iga tasandi ujumisõpet koordineerivatele inimestele.

„Ujumisõpetajate sõnul ei ole Eestis piisavalt ujumise algõpetuse alaseid metoodilisi õppevahendeid ning koolitusi. Sellest tulenevalt puudub ka Eestis ühtne ujumise algõpetuse metoodika,“ räägib Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanan ja lisab: „Eestis ei oska pooled inimesed ujuda ja puudub ka ujumisoskuse standard – nendes riikides, kus see on kehtestatud on ka tunduvalt vähem uppumissurmasid. Eesti Ujumisliit on nende probleemide lahendamiseks algatanud mitmeid tegevusi ja koostöös Norra Ujumisliiduga on sündinud raamat „Õpime ujuma“.“

Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints toob esile ujumise algõpetuse programmi loomise vajalikkust õppekavas: „Koostöös Eesti Ujumisliidu ja Selts Eesti Vetelpäästega oleme jõudmas selleni, et tänavuse aasta lõpuks on valmimas uus ujumise algõpetuse programm, mis põhineb just antud raamatus kirjeldatud praktikatel. Eesmärk on, et uus programm kinnitatakse 2017.a õppekavasse ja seeläbi oleks kõigil lastel võimalik ühtsetel alustel ujuma õppida.“

Teose autor Per Irgens viib raamatu esitlusel Eesti lastega läbi lühikese ujumise algõpetuse näidistunni, millele järgneb Viimsi keskkoolis ka kolmepäevane koolitus pea 30 ujumise õpetajale. Lisaks korraldavad Eesti Ujumisliit, Päästeamet ja Selts Eesti Vetelpääste Kultuuriministeeriumi kaasfinantseerimisel 2015. aasta augustis selle raamatu metoodikal põhinevad kahepäevased koolitused Eesti erinevates paikades. Kõikide tegevuste ühine eesmärk on, et Eesti inimesed saaks omale parema ujumisoskuse ja seega kindlustaks turvalisema elu.

Lisaks tulevastele raamatu kasutajatele osalevad esitlusel ka Norra saatkonna esimene sekretär Eirik Mathisen ja nõunik Piret Marvet. Väljaannet on rahastanud Island, Liechtenstein ning Norra Euroopa Majanduspiirkonna toetuste ja Norra toetuste vahendusel.

Eelmisel aastal uppus kokku 68 inimest nende seas 6 kuni 18-aastast last.
26 Märts 2015
  Kommentaarid