Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna tähistatakse üle Eesti esmakordselt mitmekesisuse päeva
Täna, 15.aprillil, tähistatakse üle Eesti esimest korda mitmekesisuse päeva, millega pööratakse tähelepanu iga inimese tähtsusele organisatsioonides ja ühiskonnas laiemalt.

“Soovime julgustada märkama iga inimese erakordsust, olenemata tema soost, vanusest, usust, seksuaalsest orientatsioonist või erivajadusest,” ütles Inimõiguste Keskuse juht Kari Käsper, kelle sõnul kannab mitmekesisuse väärtusi üha rohkem Eesti ettevõtteid ja organisatsioone.

“Uuringud näitavad, et ettevõtted, kes arendavad mitmekesisust väärtustavat töökeskkonda, on teistest edukamad. Sellest võidavad nii organisatsioonid, töötajad kui ühiskond tervikuna,” märkis Käsper.

Kümned ettevõtted korraldavad tänase päeva puhul oma töötajatele ning külalistele mitmekesisust väärtustavaid üritusi, näiteks fotokonkursse, teemapäevi, teavitusüritusi või avalikke arutelusid.

Täna liitub ka seitse Eesti ettevõtet/organisatsiooni mitmekesisuse kokkuleppega, millega kinnitatakse, et hinnatakse mitmekesisuse põhimõtteid nii oma töötajate kui klientide seas ning koheldakse neid võrdselt. Varem on mitmekesisuse kokkuleppega liitunud juba 53 ettevõtet/organisatsiooni.

Mitmekesisuse päeva korraldatakse Inimõiguste Keskuse, Tallinna Tehnikaülikooli projekti “Erinevus rikastab” ja mitmekesisuse kokkuleppe koostöös.
15 Aprill 2015
  Kommentaarid