Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti politseis hakkas tööle FBI agent Bill Moschella

Politseiametis alustas esmaspäeval tööd pikaaegne Ameerika Föderaalse Juurdlusbüroo eriagent (FBI) Bill Moschella.

Moschella hakkab Eesti politseis korraldama kriminaalpolitseinike ja arvutikuritegevuse vastu võitlemise koolitusprogramme ning arendama tunnistajakaitse alast tegevust. Lisaks hakkab Moschella politseiameti teatel nõustama keskkriminaalpolitseid rahvusvahelise jälitustegevuse alases koostöös.

"Mul on äärmiselt hea meel, et Eesti politseis asub tööle pikaaegne FBI tippspetsialist," ütles politseipeadirektor Robert Antropov. Ta märkis, et Moschella on oma ala professionaal, kes on töötanud paljudes riikides ja omab suurt rahvusvahelist politseitöö kogemust. "Usun, et tema aastatepikkune FBI-s töötamise kogemus aitab tõsta veelgi Eesti politsei taset."

Koostöös politseiasutustega hakkab Bill Moschella korraldama kriminaalpolitseinikele uurimise ja jälitustegevuse alaseid koolitusi ning treeninguid. Moschella tööülesandeks on koolitusprogrammideks vajalike välislektorite leidmine. Samuti on Moschella ülesandeks koostöö rahvusvaheliste organisatsioonidega, et edaspidi hakata rohkem kasutama ühist uurimistegevust.

Bill Moschella hakkab koos politseiameti ja sisekaitseakadeemiaga arendama arvutikuritegude vastu võitlemise, kohtuekspertiisi ja sündmuskohal asitõendite kogumise alaste koolitusprogrammide läbiviimist. Samuti nõustab Bill Moschella vajadusel politseipeadirektorit kõikides jõustruktuuride alastes küsimustes. Moschellaga on politseil leping kuni selle aasta 31. detsembrini, tema kuupalk on 33.000 krooni. Politseiameti peadirektori kuupalk on üle 50.000 krooni.

55-aastane Moschella on 27 aastat töötanud FBI-s. Aastatel 1977-1995 oli Moschella eriagent ja juriidiline atašee FBI New Yorgi osakonnas. Seejärel töötas ta kaks aastat FBI peakorteris. 1997. aastal asus Bill Moschella tööle juriidilise atšeena USA saatkonnas Tallinnas, kus ta töötas viis aastat. Aastatel 2002-2004 töötas ta juriidilise atšeena USA saatkonnas Abu Dhabis. 2004. aastal jäi Bill Moschella FBI politseipensionile.  BNS

20 September 2004
  Kommentaarid