Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

WHO kahtlustab Tais inimeselt inimesele kanduvat linnugrippi
Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) teatas laupäeval, et kahtlustab Tai põhjaosas linnugripi inimeselt inimesele kandumist.

WHO Tai esindaja Kumara Rai teatas kahtlusest, kui oli uurinud Kamphaeng Pheti provintsist saadud andmeid tüdruku ja poisi surmast linnugripi tagajärjel.

Tüdruku ema, kes elas Bangkoki lähedal, külastas tütart haiglas, naasis seejärel pealinna, kus ta jäi ise haigeks ja suri. Ka tema puhul peetakse võimalikuks tütrelt nakkuse saamist.

Kolme surmajuhtumi uurimine ei ole veel lõppenud ning laboris on ka analüüsid tüdruku tädilt, kes viibib raske kopsupõletikuga haiglas.

Linnugripiviiruse tüvi H5N1 on surmanud sel aastal Vietnamis ja Tais 28 inmest. WHO kardab, et surmav viirusetüvi võib mutatsiooni teel muutuda ülinakkavaks vormiks ja vallandada ulatusliku epideemia.  BNS

25 September 2004
  Kommentaarid