Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel saatis läkituse holokausti mälestusüritusele
President Arnold Rüütel saatis läkituse pühapäeval Berliini Meieisa kirikus toimunud holokaustiohvrite mälestustahvli avamistalitusele.

President avaldas pöördumises Eesti rahva nimel austust inimestele, kellele sai osaks traagiline saatus Teises maailmasõjas ja kelle elu lõpetas julmus.

Austusavalduses seisab: "Lugupidamine ja üksteise austamine on lihtsad sõnad, kuid mitte lihtsalt sõnad. Nende sõnade sisu on väga sügav. See tähendab meie õigust valida ise oma tee ning korraldada oma elu. Teine maailmasõda on niisugune osa ajaloost, kus nende sõnade tähendust millekski ei peetud. Kas mitte nüüd ei peaks me üksteisele ikka ja jälle meenutama, et sallivus on osa inimlikkusest. Sõjast inimhinge jäänud haavad paranevad aeglaselt."

Nüüdismaailmas kiputakse Rüütli sõnul liiga sageli tegema suuri sõnu ja kasutama uusi, keerulisi mõisteid. "Seepärast mõjub jutt väärtustest, lugupidamisest ja üksteise austamisest vahel otsekui midagi liiga tavalist ja lihtsat. Ometi on ja jäävad maailma hea ja kuri, õige ja vale. Meie kohus on seletada õigesti nende sõnade sisu - moonutamata tõde."

"Meie austus kuulub inimelule, mis on püha. Eesti rahvas langetab koos teiega pea, et mälestada sallimatuse ja rahvastevahelise vaenu ohvreid," märkis president.  BNS

26 September 2004
  Kommentaarid