Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kopli laevapõlengu kustutamine vältas seitse tundi

Tallinnas Kopli sadamas süttis neljapäeva hommikul ligi saja meetri pikkune laev, mille kustutamiseks kulus tuletõrjujatel ligi seitse tundi.

Tuletõrjujad said teate dokis remondis oleva tsemendiveolaeva süttimisest kella 8.50 ajal ja sõitsid sündmuskohale 12 tuletõrjeautoga. Sadamasse suundusid ka staabiauto ja kiirabi, ütles Tallinna tuletõrje- ja päästeameti pressiesindaja Kirill Teiter BNS-ile.

"Tuletõrjujad moodustasid algselt kolm töölõiku, kustutamine toimus esmalt ülevalt laevatekilt ja alt laeva keresse lõigatud avast," ütles Teiter.

Kell 11.14 alustasid tuletõrjujad laeva kustutamist vahuga, kuid see ei andnud oodatud tulemust, sest tuli oli laeva vahelagedes, kuhu lammutusriistadega ligi ei pääsenud.

Kella 13.19 ajal üritasid tuletõrjujad läheneda tulekoldele laeva põhja alt. Tulekolle oli aluse soojusisolatsioonis, mis kaitseb laeva kütusemahuteid.

Kuna tule kustutamine oli raksendatud, kutsusid tuletõrjujad endale appi Kesklinna ja Lilleküla komando vabad vahetused.

Kella 16 ajal jõudsid tuletõrjujad põlengu kustutamisega lõpule ja komandod lahkusid sündmuskohalt. Õnnetuse põhjuste selgitamisega tegeleb edasi politsei.  BNS

30 September 2004
  Kommentaarid