Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Türist võib saada Järvamaa suurim omavalitsus
Türi linna kolmapäeval külastanud Järva maavanem Üllar Vahtramäe ütles, et omavalitsuste ühinemiseks Lõuna-Järvamaal on tehtud põhjalik eeltöö ning maavanema arvates annab ühinemine positiivse kogemuse ka teistele omavalitsustele.

Neljapäeval kinnitas Türi linnavolikogu Türi linna hääleõiguslike elanike arvamuse väljaselgitamiseks korraldatud rahvakoosolekute tulemused, lugedes kodanike seisukoha ühinemist toetavaks. Samuti kinnitas volikogu haldusterritoriaalse korralduse muutmise ettevalmistamiseks Lõuna-Järvamaa omavalitsuste ühinemise koostöölepingu, teatas linnavalitsuse esindaja BNS-ile.

Linnapea Kaia Iva sõnul kiitis linnavolikogu heaks ka Türi linna, Türi valla, Oisu valla ja Kabala valla baasil ühe haldusüksuse moodustamiseks koostatud ühinemislepingu eelnõu. "Vastuväited ja ettepanekud ühinemislepingu suhtes tuleb esitada Türi linnavalitsusele hiljemalt 25. oktoobriks 2004," lisas ta.

"Nüüd toimitakse kinnitatud koostööleppe põhjal, kus on sätestatud edasised toimingud ning nende tähtajad uue valla moodustamise ettevalmistamiseks," rääkis Iva.

Türi vallavanem Enn Mäger ütles, et Türi vallavolikogu on kinnitanud ja heaks kiitnud samad dokumendid mis linngi. "Türi valla elanikud pooldavad liitumist ja vallavolikogu otsustas taotleda halduskorralduse muutmist," lausus ta.

Kõhkleval seisukohal, kas ühineda Võhma või Türiga, olnud Kabala vald otsustas neljapäevasel vallavolikogu istungil sõlmida ühinemislepingu Lõuna-Järvamaa piirkonnaga. Kuna rahva arvamuse väljaselgitamisel ei saanud kummaski suunas ühinemine inimeste ülekaalukat poolehoidu, sai vallavanem Urmas Kuppi sõnul otsustavaks senine hea koostöö Lõuna-Järvamaa omavalitsustega, põhjalik ettevalmistustöö ühinemislepingu projektiga ning Türi piirkonna hea majanduslik seis.

Oisu vallavanem Toomas Marrandi teatas, et vallavolikogu kinnitas juba septembris rahva arvamuse uuringud, mis olid selgelt ühinemist toetavad. Eilsel volikogu istungil kinnitati koostöölepe ning kiideti heaks avalikustamisele minev ühinemisleping.

Lõpliku otsuse halduskorralduse muutmise taotlemiseks teevad nii Türi linn kui ka Oisu vald oktoobris.

Uue omavalitsusüksuse, Türi valla moodustamine toimub järgmise aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistega. Loodava omavalitsusüksuse pindala on 598,82 ruutkilomeetrit ja selle elanike arv küündib 12.000-ni.  BNS

01 Oktoober 2004
  Kommentaarid