Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reformierakond on valmis uue paremerakonna loomist arutama
Reformierakonna esimese aseesimehe Andrus Ansipi sõnul on erakond valmis alustama kõnelusi paremjõudude ühinemise üle, kui selline ettepanek tuleb.

Ansip nentis Pärnus erakonna volikogul esinedes, et paremjõudude koostöö on vajalik säilitamaks Eesti senist edu, teatas Reformierakonna pressiesindaja.

"Paremjõudude ühinemine on vajalik, kuid kui ühineda, siis tuleb teha seda läbimõeldult ja selle tulemuseks peab olema senisest tugevam parempoolset maailmavaadet esindav erakond," sõnas Ansip.

Tema sõnul ei tohi loobuda Eesti edu tagatiseks olnud asjadest, nagu konservatiivne eelarve- ja liberaalne majanduspoliitika, isikuvabadused ning tulevikku vaatamine.

Res Publica esimees ja peaminister Juhan Parts teatas septembris erakonna üldkogul, et Eestis on liiga palju erakondi, ja kutsus otsima ühisosa. Tema sõnul on erakondade ülesanne otsida ühisosa, mitte seda, mis eristab, ning ta mainis lisaks varem jutuks olnud Isamaaliidule ja Reformierakonnale ka sotsiaaldemokraate ning Rahvaliitu.

"Ühisosa eeldust näen ma reformierakondlaste aktiivse perepoliitika propageerimises, madala maksukoormuse eest seismises ja monopolidevastases võitluses; paremtsentrismi kaastundlikkust rõhutavates sotsiaalliberaalides, paljudes Eesti juuri tugevdavates ja maaelu väärtustavates rahvaliitlastes ja rahvusliku julgeoleku eest seisvates ning patriotismi hindavates isamaaliitlastes," ütles Parts.  BNS

01 Oktoober 2004
  Kommentaarid