Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lõuna prefektuuri politseinikud kasutasid uut politseipaati
Lõuna politseiprefektuuri liiklustalituse politseinikud kontrollisid reedel Tartumaa veekogudel väikelaevu ja nende juhte, kontrollimisel kasutati politsei uut mootorpaati.

Koos veeteede ameti ja keskkonnainspektsiooni esindajatega läbi viidud operatsioonil kontrolliti väikelaevu ehk mootorpaate ja enam kui nelja meetri pikkuseid tavapaate Emajõel, Peipsi järvel ja Kargaja jõel.

Seitsmest kontrollitud paadist polnud kolm nõuetekohaselt registreeritud. Ühel veesõiduki juhil tuvastasid politseinikud 0,5 ja teisel 0,2 promilli suuruse joobe. Kuna meresõiduohutuse seaduse kohaselt ei või alkoholisisaldus väikelaeva või muu veesõiduki juhi veres ületada 0,8 promilli, protokolle ei koostatud. Kontrollijad ei avastanud ebaseaduslikku kalapüüki ega mittelubatud püügivahendeid.

Lõuna politseiprefektuuri prefekt Aivar Otsalt ütles, et politsei peab suutma avalikku korda tagada igal pool, sealhulgas vee peal. "Eriti kui mõelda, et Tartus voolab jõgi läbi kogu linna, sealhulgas läbi kesklinna," lisas ta.

Otsalt nentis, et politseipaati saab kasutada edukalt ka suurürituste ajal, näiteks Tartu tudengipäevadel. Samuti on paat abiks otsinguoperatsioonide ajal raskesti ligipääsetavates kohtades.

Prefektuuri liiklustalituse ülemkomissari Marek Tiiratsi sõnul kavatseb politsei taolisi operatsioone läbi viia kuni jää tulekuni.

Mootorpaadi soetamine oli kirjas prefektuuri tegevuskavas. Paadi rentimiseks kuulutati välja riigihange. Mootorpaat Buster XL mahutab kuni seitse inimest, sellel on 115-hobujõuline Yamaha mootor. Paat on läbinud kohustusliku sissesõidu ja tehnohoolde.

Prefektuuri liiklustalituses on kolm väljakoolitatud väikelaevajuhti.

Veeseaduse nõuetest kinnipidamise kontroll on keskkonnainspektsiooni, väikelaevade tehno- ja muude nõuete kontrollimine aga veeteede ameti ülesanne. Politsei pädevuses on avaliku korra tagamine veekogudel ja väikelaevajuhtide võimaliku joobe ning paatide kiiruse fikseerimine.  BNS

02 Oktoober 2004
  Kommentaarid