Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel tervitas Eestimaa eakaid
President Arnold Rüütel avas täna rahvusvahelise eakate inimeste päeva piduliku kontsertaktuse Estonia kontserdisaalis ja tervitas kõiki Eestimaa eakaid.

President ütles oma pöördumises eakate poole, et iga ühiskond on seda tugevam, mida paremini suudab ta rakendada oma liikmete, nii noorte kui ka vanade võimeid ja kogemusi.

"Eriti oluline on seda teadvustada tööjõu kahanemise ja rahvastiku vananemisprotsessi taustal, mis on iseloomulik kogu Euroopale," lisas ta presidendi kantselei teatel. "Kujunenud demograafilise olukorra leevendamiseks rakendavad mitmed riigid pensioniealisi inimesi jätkuvalt tööelus."

Rüütel nentis, et samas peab oma elutöö teinud inimene saama võimaluse ka väärikaks vanaduspuhkuseks.

"Solidaarsuspõhimõtteid austav riik tasub pensionärile selle eest, mida ta aastakümnete vältel on ühiskonnale andnud. Ka Eesti austab rahvusvaheliselt tunnustatud põhimõtet "ühiskond kõigile". Muuhulgas tähendab see, et meie vanuri- ja pensionipoliitika läheneb euroopalikele standarditele - küll aeglaselt, kuid selgesuunaliselt," ütles president.

Riigipea tänas kõiki eakaid inimesi isikliku panuse eest rahvusliku rikkuse suurendamisse, kaasinimeste ja kogu ühiskonna toimetulekuks antud abi eest ning soovis jätkuvat tahet oma kogemusi edasi anda ning optimismi eluraskustest üle saada.

Rüütel on rahvusvahelise eakate päeva suurürituse patroon.  BNS

02 Oktoober 2004
  Kommentaarid