Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sonda volikogu tahab politsei abil vallavanema autot tagasi
Võimukriisis Sonda vallas peab end vallavanemaks kaks inimest, volikogu soovib politsei abil ühelt neist kätte saada ametiautot.

Suvel tegutses Ida-Virumaal asuvas Sondas kaks vallavolikogu, nüüd on kaks vallavanemat. Praegu nimetavad end Sonda vallavanemaks Andrea Eiche ja Lääne-Viru endine maasekretär Ivo Teder.

Kohalike omavalitsuste volikogu valimistel kaks aastat tagasi sai Sonda 11-liikmelisse vallavolikokku kuus mandaati valimisliit Muutuste Tuuled, kolm kohta valimisliit Meie Kodu, ühe mandaadi valimisliit Uus Tulevik ja üks üksikkandidaat.

Vallavanemaks valiti kuueteistkümne kandidaadi seast Teder. Tema poolt hääletas kümme volikogu liiget, üks sedel tunnistati kehtetuks.

Tänavu suvel peatasid valimisliidu Muutuste Tuuled kuuest rahvaasemikust neli oma volitused volikogus, tuues põhjuseks valla väidetavalt õigustühise aastaeelarve, mille koostamisel pole lähtutud arengukavast.

Eiche sõnul lootsid volitused peatanud rahvaasemikud, et pärast nende lahkumist saadab valla valimiskomisjon volikogu laiali, määrates uude volikokku asendusliikmed.

Ida-Viru maavalitsuse ettepanekul valla valimiskomisjon nii ka tegi. Uus volikogu tuli kaheksaliikmeline.

Maakonna valimiskomisjon ennistas 12. augustil tagandatud volikogu ametisse. Nädal hiljem avaldas see vallavanem Tederile umbusaldust ning uueks vallavanemaks valiti Eiche, kelle poolt hääletas seitse volikogu liiget, üks oli vastu ja kolm rahvaasemikku istungile ei tulnud.

Eiche sõnul esitleb Teder end inimestega rääkides juriidilise vallavanemana ja keeldub ühtlasi tagastamast vallale kuuluvat autot Kia Rio.

Teder ütles, et pole volikogu kirjalikku otsust tema umbusaldamisest näinud ning seega puudub tal õiguslik alus ametiautot ära anda ja tegevusest loobuda. Teder kinnitas, et ametiautot ta ei kasuta, vaid see on pandud vara korrektse säilitamise eesmärgil kindlasse kohta.

Tederi sõnul tulid tänavu 25. septembril Eiche ja volikogu aseesimees Veiko Erm tema juurde Rakverre koju ja nõudsid vägivallaga ähvardades auto loovutamist.

Teder põhjendas tekkinud olukorda Sonda valla ja Ida-Viru maavalitsuse ametnike tehtud juriidiliste vigadega. "Ega see enne ei lõpe, kui riigikohtus," sõnas ta.

Sonda vallavolikogu esimees Karmen Kõrts ütles, et Teder peab auto andma vallavalitsusele. "See on seadusega ette nähtud, mitte et inimene teeb, nagu ta arvab," sõnas ta.

Ida politseiprefektuuri pressiesindaja sõnul tegi Sonda omavalitsus Jõhvi politseiosakonnale avalduse ametiauto väärkasutuse kohta.

Politsei otsustas menetlust mitte alustada, otsuse kinnitas ringkonnaprokurör.

Kolmapäeval jõudis Rakvere politseiosakonda Sonda omavalitsuse avaldus, milles palutakse määrata kindlaks vallavanema ametiauto asukoht. Politsei täpsustab Ivo Tederi seisukohta, uurimaks asjaolusid, miks ta pole sõidukit seni tagastanud.  BNS

09 Oktoober 2004
  Kommentaarid