Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ekskaevur võitis kohtus ligi 300.000 krooni valuraha
Ida-Viru maakohtu otsuse järgi peab Eesti Põlevkivi tütarfirma maksma endisele töötajale tööõnnetuses saadud vigastuse eest peaaegu 300.000 krooni valuraha.

Endine kaevur Viktor Malinovski nõudis kohtus Põlevkivi Kaevandamise AS-ilt töövigastuse eest pea 350.000 krooni, kohus mõistis talle ligi 277.000-kroonise valuraha, kirjutas Postimees.

Väljamõistetud summa koosneb peamiselt ühekordsest hüvitisest, kollektiivlepingus ette nähtud ühekordsest toetusest, aga ka täiendavate kulude katteks mõistetud rahast. Peale selle leidis kohus, et endine tööandja peab Malinovskile alates tänavu oktoobrist maksma 6900 krooni igakuist hüvist.

Lisaks peab firma maksma riigituludesse 28.000 krooni suuruse riigilõivu.

Malinovski andis Põlevkivi Kaevandamise AS-i kohtusse, kuna kaks aastat tagasi purustas soonimismasin tema kanna ja mees kaotas 60 protsenti töövõimest.

Eesti Põlevkivi ei soostunud mehele vigastust hüvitama, kinnitades, et Malinovski oli ise süüdi, kui läks aitama oma soonimismasinal töötanud nooremat kolleegi.

Eesti Põlevkivi esindaja kinnitas kohtus, et tegemist polnud tööõnnetusega, vaid töötaja lohakusega. Mees seisis tööprotsessi ajal masina ohutsoonis.

Kohus leidis siiski, et Malinovski ei ole hoolsusnõudeid rikkunud ning võlaõigusseaduse järgi tuleb hüvitada tervise kahjustamisest tekkinud kulud ning töövõimetusest tekkinud, sealhulgas majanduslike võimaluste halvenemisest tekkinud kahju.

"Kuna me pole veel mingit kohtuotsust kätte saanud, võime alles järgmisel nädalal öelda, mida kavatseme edasi teha," sõnas Eesti Põlevkivi avalike suhete juht Raivo Lott.

Pooltel on õigus kohtuotsus edasi kaevata kümne päeva jooksul.

Malinovski kohtuasi on viimaste aastate esimene juhtum, kus töö tõttu tervise kaotanud kaevur on kaevanduskontserni võitnud.

Eesti põlevkivitöötajate ametiühingujuht Maido Agur ütles, et praegu on pooleli umbes viis-kuus juhtumit, kus töötajad kontserniga kohut käivat, neist paar on seotud terviserikkega.  BNS

09 Oktoober 2004
  Kommentaarid