Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Baltimaade õhuruumi hakkavad turvama britid
Alates järgmisest nädalast hakkavad Eesti, Leedu ja Läti õhuruumi turvama Suurbritannia hävitajad Tornado F3.

Britid alustavad Baltimaade õhuruumis patrullimist 14. oktoobril, kui Šiauliai lähistel asuvasse Zokniai lennuväebaasi saabub kaks kahekohalist helikiirust ületavat hävitajat Tornado F3.

Lennukite vastuvõtmiseks remonditi Zokniais kiirkorras stardi- ja maandumisraja lisalõik, kuna Tornadod vajavad pikemat rada, kui seni õhupolitsei rolli täitnud hävitajatel F-16 tarvis oli.

Laupäeva pärastlõunal jõuadis Leedusse transpordilennuk VC10, mis tõi kohale sadakond sõjaväelast ja tsiviilisikut, kes hakkavad tagama õhupolitsei funktsiooni täitmist.

NATO hakkas Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvama märtsi lõpus, mil Zokniaisse saabus neli Belgia õhujõudude hävitajat F-16. 1. juulist võtsid missiooni üle taanlased, kes kasutavad viit sama tüüpi hävitajat, millest neli on Leedus ja üks Taanis pidevas valvelolekus.  BNS

10 Oktoober 2004
  Kommentaarid