Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Endised poliitvangid teeks vabadussamba Tallinna kesklinna
Eesti Endiste Poliitvangide Liit teatas oma toetusest ettepanekule püstitada vabadusssammas Tallinna kesklinna.

Liidu juhatus võttis kolmapäeval vastu pöördumise presidendi, peaministri ja valitsuse poole, milles avaldas soovi, et vabadussammas tuleb püstitada Tallinnas Vabaduse väljakule või Harjumäe jalamile.

"Et mitte unustada, vaid väärtustada neid inimesi, kes tõepoolest on relva, sõna või sulega Eesti vabaduse ja omariikluse taastamise eest võidelnud, tuues sageli ohvriks oma elu, peaks vabadussambal olema tekst "Eesti vabaduse ja iseseisvuse eest võidelnutele"," seisab avalduses.

Parlamendierakondade esindajaist moodustatud töögrupp jõudis esmaspäeval arvamusele, et riigi keskseks vabadussambaks tuleb püstitada Vabadussõja võidu sammas.

Töögrupi koordinaator, rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo on öelnud, et põhiline fookus on Eesti võit Vabadussõjas, mis on ka Eesti riigi tekke alus.

Samas lisas ta, et vabadussamba küsimus ei lähe enne riigikogu saali, kuni kõikvõimalikud osapooled pole samba sisu ning asukoha suhtes kokku leppinud. "Kindlasti ei taha parlamendierakonnad seda otsust monopoliseerida," kinnitas ta.

Lisaks samba püstitamisele kesklinna on kõne all olnud ka selle rajamine Tallinna lauluväljakule, seda ideed on toetanud ka president Arnold Rüütel.

4. mail algatasid Rahvaliidu, Reformierakonna, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon riigikogus eelnõu, mis näeb ette vabaduse memoriaali rajamise lauluväljaku nõlvale. Kaks päeva hiljem esitasid Isamaaliit, Res Publica ja Reformierakond eelnõu Vabadussõja ausamba rajamisest Vabaduse väljakule või selle vahetusse lähedusse.  BNS

14 Oktoober 2004
  Kommentaarid