Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Leht avalikustas Eesti Panga presidendi mobiilinumbri
Ajalehe Tegelikkuse KesKus oktoobrinumbris avalikustas lehe peatoimetaja Juku-Kalle Raid Eesti Panga presidendi Vahur Krafti mobiiltelefoni numbri, sest pangajuht ei olnud ajalehe küsimustele mitu kuud vastanud.

Ajalehte pandud telefoninumber on õige. Vahur Kraft võttis tõepoolest toru, kuid kinnitas, et ei ole praegu Tallinnas, vaid viibib välismaal, kirjutas SL Õhtuleht.

Tegelikkuse KesKus'i peatoimetaja Juku-Kalle Raid põhjendas numbri avaldamist sellega, et pangajuht ei soovinud avalikkuse küsimustele vastata.

"Meil peaks teoreetiliselt olema avatud riik, mis eeldab, et suure organisatsiooni juht vastab küsimustele ja suhtleb inimestega. Aga kui ta seda ei tee, siis võtame tema vahendid üle, kuigi see ei ole ilmselt kõige parem ajakirjanduslik toon," nõustus Raid.

Ta avaldas lootust, et lugejad helistavad ise Kraftile saamaks vastused küsimustele, mis Tegelikkuse KesKus pangajuhile esitas.

Juku-Kalle Raid lubas, et leht ei jäta võitlust enne, kui on pangajuhilt saanud vastused ajakirjanik Toomas Kümmeli küsimustele VEB-fondist kadunud raha kohta.

Ta kavatseb vajadusel kasutada rahvusvahelise ajakirjanike liidu abi, et vastused saada.

"Kui Kraft ka vahetab oma numbri, siis me leiame ta uue telefoni ikka üles," on Tegelikkuse KesKus'i peatoimetaja kindel.

Eesti Panga avalike suhete juht Janno Toots leiab, et enne pangajuhi telefoninumbri avalikustamist olnuks viisakas see pangaga kooskõlastada.

Tartu ülikoolis ajakirjanduseetikat õpetav Halliki Harro ütleb, et eetilisest vaatevinklist on küsimus selles, kas tegemist on inimese erasfääriga või mitte.

Kui tegemist on inimese eratelefoniga, siis põhimõtteliselt peaks olema selle inimese enda nõusolek, leidis Harro, kuid lisas, et teatud juhtudel on avalikkuse huvi põhjendatud.  BNS

16 Oktoober 2004
  Kommentaarid