Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei hakkab helkurita jalakäijaid trahvima
Politseinikud lubavad pärast aastaid kestnud selgitustööd ja hoiatamist pimedal ajal ilma helkurita ringi liikuvaid jalakäijaid trahvima hakata.

Lääne politseiprefektuuri Paide politseijaoskonna pressiesindaja Jan Aasma ütles Järva Teatajale, et aastaid on politsei manitsenud jalakäijaid pimedal ajal helkurit kandma, kuid selle puudumisel neid trahvinud harva.

"Kui inimesed ikkagi pole mõistnud, et helkur on pimedas ülimalt vajalik, siis oleme sunnitud hakkama trahve tegema," rääkis ta.

Aasma ütles, et lisaks selgitustööle on politseinikud jalakäijatele helkureid ka kinkinud, sama on teinud paljud erafirmad.

Aasma tunnistas, et helkurite osas on lapsed täiskasvanutest seadusekuulekamad ja helkureid vähemalt koolirõivaste külge riputanud.

"Lastevanemad peaksid jälgima, et laste õueriietel oleks helkur," lausus ta. "Lisaks peaksid täiskasvanud ka oma rõivad üle vaatama."

Selle aasta üheksa kuuga on pimedas hukkunud 13 jalakäijat, neist kaheksa maanteel, teatas maanteeamet BNS-ile. 

BNS

16 Oktoober 2004
  Kommentaarid