Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Üheksa kuuga on tulekahjudes hukkunud 104 inimest
Tänavu toimus Eestis esimese üheksa kuuga üle 10.300 tulekahju, milles kaotas elu 104 inimest, päästeteenistus manitseb inimesi alanud kütteperioodil suuremale tähelepanelikkusele.

Mullu toimus esimese üheksa kuuga 11.015 tulekahju, milles hukkus 107 inimest, rääkis päästeameti järelevalve ja kriisireguleerimise osakonna peaspetsialist Mari Tikan BNS-ile.

Selle aasta kolmandas kvartalis - juulis, augustis ja septembris - oli kokku 1731 tulekahju, milles kaotas elu 15 inimest. Nende hulgas oli üks 12-aastane poiss ning kolm naist.

"Kolmas kvartal on tules hukkunute osas olnud juba aastaid vaiksem ja sellest tulenevalt on ka sellealased statistilised näitajad madalamad," rääkis Tikan.

"Ei tohiks unustada, et aasta külmemad kuud on tulekul ja levinumad tulekahjude põhjused, mis inimelusid röövivad - hooletus lahtise tulega, hooletus suitsetamisel või kütteseadme kasutamisel - on otseselt seotud külmade aegadega," manitses Tikan.

Surmaga lõppenud tulekahjudest 64 protsenti leidsid kolmandas kvartalis aset öisel ajal. Juulis, augustis ja septembris ei registreeritud ühtegi tulesurma Harjumaal, Hiiumaal, Jõgevamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Raplamaal, Saaremaal ja Võrumaal.

Inimesed hukkusid ühel kolmandikul juhtudest tulekahjudel, mis puhkesid korteris. Kuid raskete tagajärgedega tulekahjusid oli ka aiamajades, eramutes, ehitussoojakus, garaa˛is ja hooldusasutuses.  BNS

17 Oktoober 2004
  Kommentaarid