Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Seitsme ja enama lapsega pered hakkavad lisatoetust saama
Lähiajal peaks valitsusse jõudma riiklike peretoetuste seadust muutev eelnõu, mis näeb ette seitsme ja enama lapsega pere vanematele toetuse maksmist.

Juhul kui rahandusministeerium annab praegu kooskõlastusringil olevale riiklike peretoetuste seadust muutvale eelnõule heakskiidu, peaks seda peatselt arutama hakkama ka valitsus ning riigikogu.

Eelnõu kohaselt hakkavad suurpered saama peale muude toetuste ka suure pere toetust ehk järgmisel aastal 2400 krooni kuus, mille eest riik maksab sotsiaalmaksu.

Eelnõu sätestab seadusesse uue seitset või enamat last kasvatava pere vanema toetuse ning tagab toetust saavatele vanematele pensioni- ja ravikindlustuse, seisab eelnõu seletuskirjas.

Sotsiaalministeerium lähtus eelnõu välja töötades poliitikauuringute keskuse Praxis uuringust, millest selgub, et mida rohkem on vanemal lapsi ja mida pikem on nende kasvatamise tõttu tööturult eemal oldud aeg, seda madalam on tulevikus saadava pensioni suurus.

Eestis on 198 perekonda, kus kasvab seitse või enam lapsetoetusele õigust omavat last.

Eelnõu peaks seadusena jõustuma tuleva aasta 1. jaanuaril.  BNS

17 Oktoober 2004
  Kommentaarid