Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Õigusteadlased arutlevad põhiseaduse uuendamise üle
Eeloleval neljapäeval ja reedel kogunevad õigusteadlased Tartusse Eesti õigusteadlaste päevadele, kus muu hulgas tuleb arutlusele põhiseaduse uuendamise vajalikkus.

Sihtasutuse Iuridicum eestvedamisel toimuv iga-aastane õigusseminar koondab nii avalikus kui ka erasektoris tegutsevad õigusala asjatundjad ja õigusteadlased, pannes nad arutlema oluliste päevakajaliste õigusteemade üle, rääkis justiitsministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Seekordse seminari keskne diskussiooniteema on menetlus: haldus- ja süüteomenetlus, tsiviilkohtumenetlus ning täitemenetlus. Avaliku arutluse alla võetakse küsimus uue põhiseaduse vajalikkusest seoses Euroopa Liidu liikmesuse ja põhiseadusliku lepinguga.

Ettekannetega esinevad õigusvaldkonna tippspetsialistide hulgas ka peaminister Juhan Parts, justiitsminister Ken-Marti Vaher, Tartu ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ning riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu.

Neljapäeval arutlevad õigusvaldkonna spetsialistid Eesti riigikohtu esimehe Märt Raski ja justiitsministeeriumi kantsleri Priidu Pärna juhtimisel Vanemuise kontserdimajas põhiseaduse uuendamise vajalikkuse üle.

Reedel keskenduvad õigusteadlased vaidlustele tsiviilasjades, ilmnenud probleemidele ja tulevikule ning haldus- ja süüteomenetluse aktuaalsetele küsimustele.

Seminari raames toimub neljapäeva keskpäeval Vanemuise kontserdimajas riigitegelase ja arstiteadlase Konstantin Koniku raamatu "Vaba maa" esitlus. Konik oli üks, ja seni vähim tuntud, 1918. aastal Eesti Vabariigi välja kuulutanud Eestimaa Päästmise Komitee kolmest liikmest Konstantin Pätsi ja Jüri Vilmsi kõrval.  BNS

17 Oktoober 2004
  Kommentaarid