Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Provalov: Eesti ja Venemaa suhted ei ole jäised
Venemaa suursaadiku Konstantin Provalovi hinnangul ei ole kahe riigi vahelised suhted küll suurepärased, kuid jäised samuti mitte.

Kuigi Provalovi hinnangul on kahe riigi vahelistes suhetes palju probleeme ja hõõrumist, on need viimase paari-kolme aasta ehk siis tema ametiaja jooksul pisut paranenud, ütles suursaadik intervjuus ajalehele Postimees.

"Me mõlemad - nii Venemaa kui ka Eesti - oleme ühe uue ja pika tee alguses. Sellel teel võib olla hõõrumist ja vääritimõistmisi. See ei tähenda siiski, nagu saaks meie suhteid nimetada jäisteks. Ka mitte suurepärasteks, muidugi. Õige oleks öelda piisavalt normaalsed," ütles ta.

Sõna "jäised" kasutas Eesti-Vene suhete iseloomustamiseks välisminister Kristiina Ojuland. "Mingisugust sula pole näha," ütles ta.

"Mulle näib, et selliseid ütlemisi ja hinnanguid mõjutavad paljud ettenägematud subjektiivsed asjaolud, samuti sisepoliitilised momendid," ütles suursaadik, kelle sõnul teravneb Eesti-Vene suhete küsimus siis, kui Eestis lähenevad valimised.

"Meenutage kas või ühe Vene ametiisiku ühte avaldust, et meie suhted on halvad. Kas me oleme kunagi rääkinud, et teie president sarnaneb türanniga? Ei ole selliseid avaldusi," ütles suursaadik.

"Et Eesti-Vene suhete normaliseerumine toimuks kiiremini ja täpsemini, peab ka kiiremini maha võtma mõlema poole murelikkuse, misläbi luuakse ka parem atmosfäär," ütles Provalov.  BNS

18 Oktoober 2004
  Kommentaarid