Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Punane Rist ei rutta Beslanile annetatut kulutama
Eesti Punane Rist ei kiirusta peasekretäri Riina Kabi sõnul Beslani lastele annetatud 1,26 miljonit krooni kulutama, kuna veel pole välja mõeldud, kuidas sellega saaks lapsi kõige paremini aidata.

Kabi rääkis BNS-ile, et Eesti Punase Risti juures vabatahtlikuna töötava Kalev Vilgatsi sõnul, kes käis Põhja-Osseetias laste olukorrast ülevaadet saamas, on laste abistamise võimalused kohapeal nigelad.

"Seal on osa lapsi veel haiglas ja praegu pole veel selge, mis seisus nad sealt välja saades on," rääkis Kabi. "Osa lapsi saadeti ka Ukrainasse taastusravile."

Kabi sõnul otsustas Eesti Punane Rist raha kulutamisega mitte kiirustada, et laste olukord ja vajadused selgineksid. "Tahame raha kulutada nii, et sellest oleks võimalikult palju kasu. Tõenäoliselt tuleb teha palju kulutusi proteesidele," arutles Kabi. "See tuleb väga hoolikalt läbi mõelda, rahaga ei juhtu midagi, see on hoiul ja me kasutame seda siis, kui oleme selleks sobivaima väljundi leidnud."

Kabi jutu järgi ei tahtnud Beslani inimesed enne katastroofist 40 päeva möödumist rahva tulevikule mõelda, sest kõik olid sügavas leinas. "Nüüd hakatakse sellele pisut tähelepanu pöörama ja olukorrale teise nurga alt vaatama," rääkis ta, lisades, et Venemaa on Eesti Punase Risti abipakkumisse positiivselt suhtunud.

Eesti Punane Rist on Beslani pantvangidraamas kannatanud laste abistamiseks kogunud esmaspäevase seisuga 1.260.562 krooni kokku 2370 annetajalt.

1. septembril võtsid terroristid Põhja-Osseetias Beslani 1. keskkoolis pantvangi üle tuhande inimese. Pantvangidraama ametlikku ohvrite arvu ei ole Vene võimud teatanud, väidetavalt hukkus seal üle 300 inimese.   BNS

18 Oktoober 2004
  Kommentaarid