Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Antifašistlik komitee korraldab miitingu uusnatsismi vastu
Arnold Meri juhitav antifašistlik komitee kavatseb korraldada 6. novembril üleriigilise miitingu, et protestida nende sõnul fašismi pealetungi vastu Eestis.

Algatus on ajendatud 15. oktoobril Valgas aset leidnud intsidendist, kus järjekordselt rüvetati sõdurimonumenti, teatas komitee sekretär Andrei Zarenkov BNS-ile.

"Katkematu kuritegude jada, mida politsei ja võimud ei taha tähele panna, ei lõpe, kui meie ühiskonnas jätkub rahvustevahelise vaenu ja neonatslike ideede kultiveerimine," seisab komitee esmaspäevases venekeelses avalduses.

Dokumendis rõhutatakse, et seniajani ei ole teada, kes mälestumärke rüvetab. "Me ei tea seniajani, mil moel karistati kolmekümneaastast närukaela, kes 22. septembril püüdis Tõnismäel monumendi juures sigatseda. Paistab, et see eeskuju "innustab" paljusid inetut tegu kordama," seisab avalduses.

Samuti taunib avaldus komitee esimehe Arnold Meri tegevuse uurimist, väites, et Nõukogude Liidu kangelase vastu valmistatakse ette näidisprotsessi.

Mullu sügisel tunnistas kaitsepolitsei Arnold Meri ning tänavu aasta algul ka ühe Hiiumaa mehe kahtlustatavaks genotsiidikuriteos ja tsiviilelanike ründamises. Tegemist on kriminaalasjaga, mis käsitleb 1949. aasta märtsiküüditamist Hiiumaal. 1949. aasta 25. märtsil saatis NSV Liidu okupatsioonivõim Eestist Siberisse üle 20.000 inimese, neist Hiiumaalt 84 perekonda ehk 261 inimest.

Zarenkovi teatel viiakse teisipäeval Tallinna linnavalitsusse taotlus saada luba korraldada antifašistlik demonstratsioon, sest fašisim ei tohi tema sõnul saada Eesti ühiskonna ideoloogiaks.  BNS

18 Oktoober 2004
  Kommentaarid