Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Uno Laht ründas ETV võttegruppi
Vastuoluline kirjanik Uno Laht püüdis jõuga takistada Eesti Televisiooni (ETV) võttegruppi, kes kajastas antifašistliku komitee tegevust.

Laht ja veel mitu tuntud ühiskonnategelast kogunesid reedel Tallinna linnavolikogu hoones, et arutada komitee tegevust, mille loomisest teati mitu nädalat tagasi seoses nõukogude monumentide vastu suunatud vandalismiga.

Komitee on viimaste nädalate jooksul teinud mitmeid protestiavaldusi, viimasega tehti üleskutse 6. novembril korraldada üle-eestiline miiting "fašismi pealetungi vastu Eestis."

Komitee loomise initsiaa Andrei Zarenkov on pressiteadetes väitnud, et antifašistlikku komiteese kuulub Nõukogude Liidu kangelane Arnold Meri ja teisi Eestis tuntud isikuid.

Riigikogu ja Tallinna linnavolikogu liige Vladimir ütles venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale", et reaalsuses sellist komiteed polegi, aga Zarenkovi poolt mainitud inimesed on äärmiselt nördinud nende nimede kasutamisest. "Peame arutama, kas ülse vaja sarnast organisatsiooni, arvestades ühiskonnas olevaid ohtlikke tendentse," ütles Velman.

"Aktuaalse kaamera" operaator filmis Velmanni, Merit ja Lahte linnavolikogu ees, Laht teatas, et selleks on vaja luba küsida ja tõukas kaamerat. Siis lähenes Laht lähenes ajakirjanik Natalja Kitamile, haaras tal käest ja püüdis eemale tõugata. Teiste osalejate sekkumine lõpetas rüseluse.  BNS

22 Oktoober 2004
  Kommentaarid