Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politseinikke üllatas purjus veokijuhtide suur hulk
Põhja prefektuuri töötajad korraldasid esmaspäeva varahommikul Tallinnas ja Harjumaal roolijoodikute tabamiseks operatsiooni, mille käigus tabatud purjus veokijuhtide suur hulk üllatas korrakaitsjaid.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Madis Tilga sõnul kontrollisid prefektuuri töötajad koos julgestuspolitseinikega 1103 sõidukit, millest 11 juht oli alkoholijoobes.

"Tabatud roolijoodikutest oli koguni viis veokijuhid. See tähendab, et pea pooled roolijoodikutest on autojuhid, kes täitsid oma igapäevaseid tööülesandeid purjuspäi," ütles Tilga BNS-ile.

Tema sõnul peaksid veokijuhid mõtlema, kas tasub alkoholi tarbimisega oma töökohta ohtu seada, sest autoregistrikeskus peatab roolijoodikul alati kolmeks kuuks juhtimisõiguse ja see omakorda toob autojuhile tavaliselt kaasa töölt vallandamise.

"Ka autoveoseid teostavate ettevõtete juhid peaksid mõtlema, kuidas paremini kontrollida oma töötajate valmisolekut täita korrektselt töökohustusi," ütles Tilga BNS-ile.

Politseiameti andmetel toimus möödunud nädalal Eesti eri paigus üheksa operatsiooni "Kõik puhuvad", mille käigus kontrollitud 1435 sõidukijuhist olid 27 alkoholijoones.

Enamik roolijoodikutest tabati Lääne prefektuuris, kus politseinikele jäi vahele 24 purjus juhti.  BNS

25 Oktoober 2004
  Kommentaarid