Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Iraagis hukkunud kaitseväelane oli pärit Läänemaalt
Esmaspäeval Bagdadis hukkunud vanemveebel Arre Illenzeer oli pärit Läänemaalt Martnast.

28-aastane rahukaitsja oli neljas Aime Kasepalu ja Vladimir Illenzeeri pere üheksast lapsest, kirjutab Lääne Elu. Ema sõnul oli ta abivalmis, aitas alati nii vanemaid kui ka vendi-õdesid.

4. juunist Iraagis rühma tehnikuna teeninud Arre Illenzeer oli hiljaaegu kodus kahenädalasel puhkusel ja naasis Iraaki 8. oktoobril. Kodus nägi ta esimest korda oma tütart, kes sündis 22. juulil ja sai läinud reedel kolmekuuseks.

Aime Kasepalu meenutas, et ütles pojale hüvasti jättes: "Hoia ennast!" Poeg vastas: "Ema, hoopis sina pead ennast hoidma."

Arre Illenzeer hakkas kutseliseks sõjaväelaseks pärast kaitseväeteenistust. Mullu oli ta pool aastat Kosovos. Ema küsimusele, miks ta oma eluga riskib, vastanud poeg, et on vaja kodumaad kaitsta.

Aime Kasepalu ütles ajalehele, et kui nägi kaitseväelasi oma maja ukse taga, ei oodanud ta neilt häid uudiseid. "Ma ei soovita ühelegi emale sellist valu," lisas ta. Kasepalu ütles, et nuttis alles pühapäeva õhtul, kui nägi telerist tapetud Iraagi sõdureid. "Miks tema? Miks saadetakse neid võõrsile?" küsis ema nuttes.  BNS

25 Oktoober 2004
  Kommentaarid