Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Loksa uus linnapea on Märt Praks
Pikalt võimu pärast tülitsenud Loksa linnavolikogu valis esmaspäeval uueks linnapeaks Märt Praksi.

Parteitu Praks elab Loksa vallas ning on viimastel aastatel tegelenud ettevõtlusega, aastatel 1999-2001 oli ta Loksa vallavolikogu liige. Muuhulgas on ta Loksa vallavanem Madis Praksi isa.

Res Publica esindaja teatas, et istungil osalenud 13 saadikust hääletas Märt Praksi poolt kaheksa volikogu liiget. Hääletamissedelit ei tagastanud valimiskasti Keskerakonna liikmed ja üks valimisliidu Loksa Kodud esindaja.

Linnapead toetasid Res Publica ja Valimisliidu Loksa Kodud saadikud ning kaks Keskerakonnast ja Rahvaliidust lahkunud volikogu liiget.

Praks avaldas lootust, et uuel linnavalitsusel õnnestub vaatamata erimeelsustele volikogus anda tugev panus linna arengusse. Praksi sõnul tuleb esmalt üle vaadata linna majanduslik olukord, muutmist vajab kindlasti ka ametiasutuste ülepaisutatud struktuur.

Praks lisas, et eriti tähtsaks peab ta koostöö parandamist naaberomavalitsuste ning piirkonna suurima tööandja Loksa laevatehasega.

Volikogu avaldas 15. oktoobril umbusaldust keskerakondlasest linnapeale Helle Lootsmannile, enne seda tagandasid Res Publica ja valimisliit Loksa Kodud rahvaliitlase Jaan Pööri volikogu esimehe kohalt.  BNS

26 Oktoober 2004
  Kommentaarid