Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Soome leht: Parts soovis Helsingis Fradkoviga kohtuda
Ajalehe Helsingin Sanomat andmeil soovis peaminister Juhan Parts Helsingis Venemaa valitsusjuhi Mihhail Fradkoviga kokku saada, kuid kohtumine jäi Venemaa vastuseisu tõttu ära.

Ajalehe teatel jättis Parts sõitmata teisipäeval Helsingis toimunud Eesti, Soome ja Venemaa ühtse laevajuhtimissüsteemi avamise tseremooniale, sest tema soov kohtuda Fradkovi või ka Soome valitsusjuhi Matti Vanhaneniga jäi täitumata.

Viidates arvukatele allikatele kirjutas Helsingin Sanomat, et Soome püüdis korraldada Partsi ja Fradkovi kohtumist, kuid Venemaa keeldus ettepanekut vastu võtmast. Küll said kokku Fradkov ja Vanhanen.

Leht lisas, et ka Soome ise ei pakkunud Eesti valitsusjuhile avatseremoonial osalemise kõrvale mingit programmi.

Ajalehetoimetus sai teisipäeval Partsi kantseleist elektronkirja, milles öeldi, et peaministri tihedat ajakava arvestades polnud otstarbekas sõita Helsingisse pelgaks osalemiseks 45 minutit kestval tseremoonial. Valitsuse pressiesindaja ütles BNS-ile, et see kommentaar on ammendav.

Soomlased saatsid kutse Partsile suvel, teade Eesti peaministri eemalejäämisest jõudis Helsingisse kaks nädalat tagasi.

Vanhanen ei soovinud Partsi eemalejäämist ajalehele kommenteerida. Ta ütles, et Soome sai vaid teate, mille kohaselt on Partsil raske tulla.

Soome peaminister lisas, et Eesti valitsusjuhi eitava vastuse tõttu muutus avamistseremoonia programm.

Kolme riigi ühtse laevajuhtimissüsteemi avasid teisipäeval pidulikult ministrid Andrus Ansip, Leena Luhtanen ja Igor Levitin.  BNS

27 Oktoober 2004
  Kommentaarid