Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti võib diplomaatilised suhted Iraagiga sõlmida lähiajal
Peaminister Juhan Partsi sõnul võivad Eesti ja Iraak sõlmida diplomaatilised suhted juba lähiajal.

Parts ütles kolmapäeval riigikogus esinedes, et konkreetsete sammudeni ses asjas võidakse jõuda lähinädalail.

Valitsus nõustus 5. augustil välisminister Kristiina Ojulandi ettepanekuga sõlmida diplomaatilised suhted kahe riigi vahel ja andis välisministeeriumile ülesande viia läbi vastavad protseduurid.

Parts põhjendas valitsuse otsust sellega, et Iraagi praeguse ajutise valitsusega on vaja suhteid arendada, seda ka Iraagis viibiva kaitseväe missiooni pärast.

Peaminister meenutas kolmapäeval sedagi, et ÜRO on Iraagi ajutist valitsust tunnustanud julgeolekunõukogu vastava resolutsiooniga.

Ka Ojuland on öelnud, et Eesti ei pea Iraagiga diplomaatiliste suhete sõlmimiseks ära ootama seal toimuvaid valimisi. "Iraagil on olemas rahvusvaheliselt aktsepteeritav ajutine valitsus, kellel on olemas selgepiiriline mandaat," lausus ta augustis valitsuse otsust kommenteerides.

Iraak tunnustas Eesti taasiseseisvumist 1992. aasta 1. jaanuaril, kuid diplomaatilised suhted kahe riigi vahel seni puuduvad. Eesti suhted Iraagiga olid president Saddam Husseini valitsemisajal väga tagasihoidlikud.  BNS

27 Oktoober 2004
  Kommentaarid