Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tamkivi: prokuratuur eksitab avalikkust
Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi sõnul eksitab prokuratuur avalikkust, informeerides meediat vääralt tema tegevuse uurimiseks algatatud kriminaalasja menetlusega seotud üksikasjadest.

"Lugesin üleeile meediast prokuratuuri teadet, et mind on tunnistatud kuriteos kahtlustatavaks," teatas Tamkivi kolmapäeval. "Olin ise andnud allkirja uurijale, et ei kommenteeri antud juhtumiga seonduvat, kuid mind hämmastab prokuratuuri tegevus."

Tamkivi hinnangul käitub prokuratuur ise vastupidiselt, informeerides meediat eksitavalt menetlusega seotud üksikasjadest.

"Samuti eksitas prokuratuur avalikkust, väites et ehitusteenust tellides võeti pakkumised vaid ühest ettevõttest," jätkas ta. "Pakkumised võeti neljast ettevõttest ning see fakt on linnavalitsuses dokumentidega tõestatav."

Linnapea sõnul on hämmastav prokuratuuri väide, mille kohaselt olevat ta linnale tekitanud 176.598 krooni kahju. Tamkivi küsis, millest selline summa, kui tööde maht oli ligi 800.000 krooni, ja lisas, et ühtki sellekohast dokumenti ei ole talle tutvustatud.

"Prokuratuur esitas fakte nii, et uudisteagentuur BNS pidas vajalikuks märkida, et minu tegevuses on tuvastatud kuritegu," jätkas linnapea. "Seni on Eesti vabariigis kuritegusid tuvastanud ja süüdi mõistnud kohus. Kas edaspidi ei olegi vaja kohtuotsust, vaid piisab prokuratuuri suvast, et inimene süüdi mõista?"

Tamkivi hinnangul võib jääda mulje, et ta on juba ette süüdi mõistetud. "Kui vaadata antud juhtumi kujunemist, siis on selge, et tegemist on poliitilise fabritseeringuga," lisas ta.

Lääne prokuratuuri ringkonnaprokurör Helga Aadamsoo ütles esmaspäeval TV3 uudistele, et kriminaalasja juurde saabus riigihangete ameti kontrollakt, mille kohaselt on toimunud rikkumised veel üheksas riigihankes.

Reformierakondlane Tamkivi ise on neid kahtlusi alusetuiks pidanud. "Kindlasti on seal asju, mida oleks saanud paremini teha," ütles ta teleuudistele. "Aga linnapea otseselt ei registreeri ega korralda ühtki riigihanget, nii et minu ametiseisust need asjad ei tohiks küll puudutada."

Linnapea sõnul tuleks süüdistuste tagapõhja otsida seigast, et ta kandideerib Saare maavanemaks. "Otseseid fakte ju ei ole, aga sisemine tunne on küll selline," ütles ta teleuudistele. "Varem sellist huvi minu isiku vastu pole tuntud. Küllap siis see on sellega seoses ja pealekauba on need süüdistused minu meelest kohati küll päris otsitud."  BNS

27 Oktoober 2004
  Kommentaarid