Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narvalane nõuab raudteeinspektsioonilt 800.000 krooni

Narva elanik pöördus riigiprokuratuuri poole palvega võtta kriminaalvastutusele raudteeinspektsiooni ametnik, kes andis loa Narva raudteesõlme rekonstrueerimiseks.

Ka soovib raudteest 30 meetri kaugusel elav Mark Kondratjev ametnikult talle põhjustatud materiaalse kahju hüvitamiseks 800.000 krooni, kirjutab Põhjarannik.

Kondratjevi sõnul muudab inspektsiooni antud loaga raudteesõlme rekonstrueerimine 2001. aastal kinnitatud linna üldplaneeringut, see on aga seadusega vastuolus.

"Loa andnud ametnik oleks pidanud seda teadma," kinnitas Kondratjev.

Raudteeinspektsiooni esindaja teatas BNS-ile, et inspektsioon on ehituslube välja andes järginud kõiki oma tegevuse aluseks olevaid õigusakte ning on veendunud oma tegevuse seaduslikkuses.

Väiteid, nagu oleks inspektsioon ehituslubade väljaandmisel rikkunud seadust, nimetas ta eksitavaks.

Isik, kes leiab, et tema õigusi on ehituslubade väljastamise tõttu rikutud, võib vaidlustada ehituslubade aluseks olnud raudteeinspektsiooni peadirektori 13. oktoobril välja antud käskkirja, teatas inspektsiooni esindaja.

Selleks tuleb 30 päeva jooksul alates käskkirja teatavakstegemisest esitada kaebus Tallinna halduskohtusse või vaie raudteeinspektsioonile.

Rekonstrueerimistööd käivad praegu Paemurru veehaarde kaitsetsoonis ning saastavad vett, Kondratjevi hinnangul kujutab see ohtu ümbruskonna elanike tervisele.

Tema sõnul muudab ehitus väärtusetuks ka Paemurrus oleva kinnisvara.

"Ma ei saa teises, turvalises kohas samasugust maja osta, sest selle ehituse tõttu on meie tänava kinnisvara oma väärtuse kaotanud ning hinnavahe on 600.000-800.000 krooni," ütles ta.

"Ametnikud otsekui ärgitaksid meid ebaseaduslikke meetodeid kasutama: teid sulgema, rööbastele heitma ja nii edasi," ütles Kondratjev, kuid lisas, et tema selliseid radikaalseid meetodeid ei poolda ning eelistab kaitset otsida Euroopa Kohtust.  BNS

28 Oktoober 2004
  Kommentaarid