Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaitsestrateegia peab Eesti-vastast rünnakut väheusutavaks

Neljapäeval valitsuse heakskiidu saanud sõjalise kaitse strateegiline kava peab lähema kümne aasta jooksul sõjalist survet Eesti vastu vähetõenäoliseks, kuid toob välja NATO liikmesusega seotud ohud.

Kaitseminister Margus Hanson ütles neljapäeval ajakirjanikele, et võimalikud NATO liikmesuse ohud tulenevad Põhja-Atlandi lepingu viiendast paragrahvist, mis kohustab Eestit ühe alliansi liikmesriigi vastase rünnaku korral osutama sõjalist abi.

Senine sõjalise kaitse strateegiline kava pärineb aastast 2001 ning Hansoni sõnul on uue dokumendi põhiline erinevus vana kavaga võrreldes see, et Eesti on saanud Euroopa Liidu ja NATO liikmeks.

Kui eelmime kava nägi ette iseseisva kaitse, siis nüüd on Eestile laienenud NATO kollektiivne kaitse. Kaitse strateegilises kavas on kasutatud nii Eesti julgeolekuekspertide hinnanguid kui ka NATO dokumente.

Valitsus kiitis sõjalise kaitse strateegilise kava neljapäeval põhimõtteliselt heaks ja otsustas enne määruse allkirjastamist seda veel töö korras täpsustada. Valitsus kehtestab strateegia viieks aastaks.

Strateegia eesmärk on kehtestada Eesti sõjalise riigikaitse arendamise ja rakendamise põhimõtted pärast Eesti liitumist NATO ja Euroopa Liiduga. Strateegia käsitleb sõjalist riigikaitset ning sõjalist riigikaitset korraldavat struktuuri, mittesõjalise riigikaitse küsimusi selles ei lahendata.  BNS

28 Oktoober 2004
  Kommentaarid