Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eurosaadikud ootavad hinnangut Moskva 9. mai üritusele
Isamaaliidu esimees Tunne Kelam liitus üleskutsega, milles neli europarlamendi saadikut palus maailma riigijuhtidel anda hinnang president Vladimir Putini kutsele osaleda 9. mail Moskvas Teise maailmasõja lõpu tähistamise üritustel.

Saadikud märkisid, et Putinile vastates tuleb selgelt eristada kangelaslikkus ja sõjaväelaste ning tsiviilisikute kantud ohvrid Balti riikide ebaseaduslikust okupeerimisest ning Kesk- ja Ida-Euroopa vägivaldsest allutamisest.

Üleskutse algatas Läti esindaja europarlamendis Aldus Kuskis, sellele kirjutasid alla tema kaaslased Euroopa Rahvapartei saadikurühmast britt Christopher J.P. Beazley, Kelam ja leedulane Vytautas Landsbergis.

Neli poliitikut meenutas, et Teine maailmasõda lõppes Euroopas 8. mail 1945. Nende sõnul tahab Venemaa 9. mail Moskvas tähistada mitte sõja lõppu, vaid saavutada tunnustus Nõukogude okupatsioonile ja totalitaarse kommunismi kuritegudele.

Rahvaparteilaste algatatud kiri on avatud kõigile eurosaadikutele, kes võivad sellele alla kirjutada enne europarlamendi järgmist, novembri keskel toimuvat istungit. Kiri maailma riigijuhtidele on kavas teele saata 18. novembril.

Putin on 9. mail toimuvatele pidustustele kutsunud arvukalt riigijuhte, kutse sai ka president Arnold Rüütel. Presidendi pressiesindaja ütles neljapäeval BNS-ile, et mingit otsust kutse vastuvõtmise või tagasilükkamise kohta veel ei ole.  BNS

28 Oktoober 2004
  Kommentaarid