Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pihkva kuberner soovis juba 2002. aastal piirilepet Eestiga
Pihkva kuberner Jevgeni Mihhailov soovitas Venemaa juhtidel juba 2002. aastal allikirjastada ja ratifitseerida piirilepingud Eesti ja Lätiga.

Venemaa parlamendi ülemkoja ehk föderatsiooninõukogu väliskomitee esimees, Pihkvast valitud senaator Mihhail Margelov ütles Pihkva agentuurile PAI, et Mihhailov tegi vastava ettepaneku kaks aastat tagasi toimunud riiginõukogu istungile.

Teise ettepanekuna soovitas Mihhailov aktiviseerida Venemaa ja Eesti valitsustevahelise komisjoni tegevust.

Margelovi sõnul tekitasid Mihhailovi ettepanekud Venemaa poliitilises eliidis ning ministeeriumide ja ametkondade juhtides imestust ja nördimust, sest nende hinnangul tuli Balti riike surve all hoida.

Pihkva kuberneri ettepanekuid küll arutati, kuid lükati enneaegsetena tagasi, lisas Margelov.

Margelov meenutas, et sellest möödunud aja jooksul on Venemaa ratifitseerinud piirileppe Leeduga, kirjutanud alla EL-iga sõlmitud partnerlus- ja koostööleppe laienemise protokollile ning koos europarlamendiga välja töötanud monitooringusüsteemi.

"Praegu me räägime Moskvas, seejuures täitevvõimu tasandil, et tuleb liikuda Eesti ja Lätiga piirilepingute allkirjastamise suunas," lisas föderatsiooninõukogu väliskomitee esimees. "Sisuliselt aitasid Mihhailovi kaks aastat tagasi tehtud ettepanekud ning tema pidev meeldetuletus Moskva kõigil tasandeil kaasa tõsiste muudatuste tegemisele meie maa välispoliitilises pealiinis."

Lähiajal valitakse Pihkva oblastile uut kuberneri, kandidaatide seas on ka Mihhailov.  BNS

28 Oktoober 2004
  Kommentaarid