Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Õpetajate liit kritiseerib kantsleri mõtteavaldusi
Haridusministeerium otsustas õpetajate liidu hariduse kutsenõukogust välja jätta, nüüd on liit solvunud nii selle kui ka kantsler Jaan Kallase teravate avalduste peale.

Õpetajate liit koostas pöördumise peaministrile, riigikogule ning haridus- ja teadusministrile, milles väljendab pahameelt selle üle, et õpetajate eriala- ja kutseliitusid pole kaasatud õpetajate kutsestandardi väljatöötamisele, kirjutas Eesti Päevaleht.

"Kutsestandardi projekti on koostanud töörühm, mis pole loodud kutsenõukogu poolt. Hariduse kutsenõukogu moodustatakse hiljem kui nimetatud töörühm. Arvame, et see ei ole õiguspärane," seisab avalduses.

Haridusministeeriumi kantsler Jaan Kallas ütles Eesti Päevalehele, et liidu pöördumine on ajendatud tema veel ilmumata artiklist Õpetajate Lehes. Artikkel kritiseerib liidu tegevust ning viitab, et õpetajate liit pole kunagi avaldanud soovi kutsenõukogu liikmeks saada.

Kantsler mainis, et kutsenõukoguga võib õpetajate liit soovi korral ühineda ka hiljem. "Seni on meie koostöö õpilaste, kohalike omavalitsuste, koolijuhtide ja lastevanematega olnud hea ja aktiivne," kiitis ta.

Ministeeriumi suhtekorraldusnõunik Peeter-Erik Ots nentis, et õpetajate liidust pole ministeeriumile kahjuks partnerit olnud. "Meie tõesti tahame nendega koostööd teha, aga kahjuks on dialoog puudulikuks jäänud," kinnitas ta. Otsa sõnul on õpetajate liidul 186 liiget, mistõttu nad ei ole volitatud seisma 18.000 õpetaja huvide eest.

Õpetajate liidu president Lehte Jõemaa väitis, et ministeeriumi suhtumine muutub üha üleolevamaks. Ta tõi näitena kantsler Kallase esinemise kohtumisel aineliitude esindajatega. "Kuuldust jäi mõru meel ja nii mõndagi hingele kripeldama," nentis ta, "noored õpetajad olid täiesti šokis."

Jõemaa sõnul oli kantsleri sõnavõtt irooniline ja keeleliselt ebakorrektne. "Me ei kohtunud saunas, kus oleks selgunud, et keegi on juhuslikult kantsler ja arvab mõnest asjast, inimesest nii või teisiti, me kutsusime külalise haridus- ja teadusministeeriumist," selgitas ta.

Kallas teatas kohtumisel muuhulgas: "See oli värvikas seakisa, mis kohalikest omavalitsustest kostis, kui haridus-ja teadusmisteerium rääkis 24 õpilasest klassis" ja "Meil pole mõtet ninni, nänni, nunni mängida, sotsiaalministeerium täidab kangelaslikult sotsiaalseid seadusi, mind see ei koti."  BNS

29 Oktoober 2004
  Kommentaarid