Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Põhjamaade prostituudid vastustavad seksimüügi kriminaliseerimist
Norra pealinna Oslosse oma esimesele rahvusvahelisele konverentsile kogunenud Põhjamaade prostituudid on vastu seksimüügi kriminaliseerimisele. Nende sõnul sellised seadused vaid halvendavad seksitöötajate elu.

"Seadusandluses tuleks vältida seksiteenuste ostjate või müüjate kriminaliseerimist," on öeldud konverentsi neljapäeval avaldatud lõppdokumendis.

Kahepäevasest üritusest võttis seksitöötajaid, poliitikuid ja ühiskondlike organisatsioonide esindajaid Norrast, Soomest, Rootsist ja Taanist.

Kõne all olid muu hulgas prostitutsiooni maksustamine ja inimkaubanduse probleemid.

Prostituudid mõistsid üksmeelselt hukka Rootsis 1999. aastal heaks kiidetud otsuse seksimüügi kriminaliseerimisest. Nende sõnul on see otsus viinud vägivalla suurenemiseni ja prostituutide kõrvaletõrjumiseni.

"Kriminaliseerimisel on kaks väga kahetsusväärset tagajärge," ütles uudisteagentuurile AFP konverentsi korraldanud Norra prostituut "Gitte".

"Ühest küljest suurendab see naistevastase vägivalla ohtu ning teisest küljest sunnib paljusid neist minema põranda alla ning muutuma kättesaamatuks sotsiaaltöötajaile."

"Gitte" kuulub Norra justiitsministeeriumi loodud komisjoni, mille ülesandeks on uurida prostitutsiooni olukorda selles riigis ning teha ettepanekuid prostituutide elutingimuste parandamiseks.

Komisjon tutvustab oma töö tulemusi järgmise aasta märtsis.  BNS

29 Oktoober 2004
  Kommentaarid