Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Loomakaitsjad päästsid Rakveres purkides hoitud närilisi
Eesti loomakaitse seltsi aktsioon päästis Rakvere kurikuulsa loomakasvataja Ruth Mängeli juurest värvipurkides elanud 85 närilist, kes on tänasest tasuta väljajagamiseks lemmikloomapoes Sultan.

"Oleme virulaste abi üle õnnelikud," ütlesid loomakaitse seltsi liikmed Monika Murumets ja Mait Pakker reedel Rakvere Saue tänava loomapoes.

Värvipurkides üksteise seljas elanud närilised tõsteti korralikesse puuridesse. Enne Sultani poodi jõudmist pakkusid loomakaitsjad närilisi ka Kroonikeskuse loomapoodi, aga tulemusteta.

"Kui nägin loomakaitsjaid värvipurkides elavate rottide ja hamstritega sisse sammumas, mõistsin kohe - need on pärit Ruth Mängeli juurest, süda läks loomakeste pärast haledaks. Nii võtsingi nad enda juurde," rääkis Sultani poe omanik ja juht Leili Kang. "Alates laupäevast on need loomad siin headele ja hoolitsevatele inimestele tasuta saadaval. Minu jaoks on kõige olulisem, et nad enesele korraliku kodu leiaksid."

Kohapeal rotte, hiiri ja hamstreid üle vaadanud loomaarst Viivo Võlu ütles, et kõigepealt tulid loomakaitsjad tema juurde Rakvere Pika tänava kontorisse uurima, mida närilistega teha. "Vaatasin loomad üle, enamik olid terved ja hästi toidetud, kahju oleks neid magama panna, nii hakkasimegi loomapoode mööda käima," rääkis Võlu.

Ta lubas Sultanis peremehi ootavate näriliste tervise eest ka tulevikus hoolt kanda.

Aktsiooni peakorraldaja Monika Murumets ütles, et on saanud palju teateid Rakveres Ruth Mängeli niinimetatud loomakasvanduses valitseva ebasanitaarse olukorra kohta. "Tulime kohale, kauplesime tükk aega ja lõpuks ostsime närilised hinnaga kolm krooni tükk temalt ära. Oli näha, et vanaproual kasvab kasvandus üle pea. Loomad elasid üksteise seljas purkides, mitmekümne kaupa koos," rääkis Murumets.

Loomakaitsjad pakkusid Mängelile loomade talitamiseks vabatahtlikke abilisi, kuid loomakasvataja ei soostunud.

Murumets ütles, et peab Ruth Mängelit lähiajal veel külastama, sest tähelepanu äratasid ka muude loomade ebasanitaarsed elutingimused. "Tahame kaasa võtta ka kohapealse loomakaitseinspektori, et ta näeks - olukord vajab sekkumist," lisas ta.

Ruth Mängel, kes on kuulsaks saanud olematut tõugu loomade müüjana, ütles pärast loomakaitsjate külaskäiku, et külalised olid kiitnud tema loomi taevani. "Eriti meeldisid neile küülikud, mis olid ilusad ja prisked," tähendas ta. "Andsin neile kaasa hamstreid, hiiri ja rotte, aga mis nad nendega peale hakkavad, seda ei tea."

BNS

30 Oktoober 2004
  Kommentaarid