Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Terrorioht Lätile lähtub islamiradikaalidelt
Lätit ähvardav terrorioht lähtub tõenäoliselt radikaalsete islamiorganisatsioonidega seotud isikutelt, ütles laupäeval BNS-ile Läti siseministeeriumi esindaja.

"Korrakaitseorganid on need isikud juba kindlaks teinud ning on teada, et Läti piiri ei ole nad ületanud," ütles Krists Leiškalns.

Tema sõnul kohtusid laupäeval kaitsepolitsei, riigipolitsei ja siseministeeriumi juhid ning kinnitasid välismaa korrakaitsestruktuuridega terroriohtude kõrvaldamiseks tehtava koostöö plaani.

Leiškalns ütles, et korrakaitsejõud töötavad praegu tugevdatud režiimis, kuid paanikaks põhjust pole. Tema sõnul ei anna siseministeerium praegu teavet selle kohta, milliseid objekte terroristid rünnata plaanisid.

Siseminister Eriks Jekabsons ütles omakorda, et terroristide jaoks pole olemas suuri ja väikeseid maid ning ka väike riik võib terrorismiga võitlemisel tähtsaks osutuda.

Ministri sõnul jätkavad välisriikide eriteenistused Läti abistamist ning tehakse aktiivset koostööd.

Nagu varem teatatud, sai Läti mitmelt oma välismaa partnerilt, sealhulgas Eestilt, teavet terroriohust Läti pinnal ning seetõttu on terroristide võimalike sihtmärkide julgeolekut tugevdatud.

Peaministri nõunik riikliku julgeoleku küsimustes Andrejs Pantelejevs ei öelnud BNS-ile, millised on terroristide võimalikud sihtmärgid.

"Jutt ei ole paljudest objektidest. See pole lõputu nimekiri ning ma kutsun inimesi mitte muretsema. Kõik teenistused töötavad," ütles ta.  BNS

30 Oktoober 2004
  Kommentaarid