Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahva toetus Savisaarele ületab Partsi oma kahekordselt
Rahva toetus peaminister Juhan Partsile üha väheneb ning oktoobris jäi see tugevalt alla nii Edgar Savisaare kui ka reformierakondlase Andrus Ansipi populaarsusele.

Partsi poolt andis toetushääle 11 protsenti tuhandest uuringufirma TNS Emori septembris ja oktoobris küsitletud inimesest, kirjutab Eesti Päevaleht. Pea pooled küsitletud kinnitasid, et ei toeta Partsi avalikku tegevust.

Kolmest Eesti juhtpoliitikust oli kõige enam tugevaid poolehoidjaid 28-protsendilise toetusega Savisaarel, talle järgnes väikese vahega Reformierakonna aseesimees Andrus Ansip, keda toetas aktiivselt 24 protsenti.

Sotsioloog Tõnis Saartsi sõnul kukkus oktoobris lisaks Partsi isiklikule mainele ajaloo madalaimale tasemele ka valitsuse reiting. "Kuigi valitsus Tallinnas toimunuga otseselt seotud polnud, elavad inimesed praegu oma pahameelt välja poliitikute peale laiemalt," ütles Saarts.

Endise Tartu linnapea ja praeguse majandus- ja kommunikatsiooniministri kohta ei osanud midagi öelda 41 protsenti vastanutest. Saartsi sõnul on Ansipil üsna tugev toetus ning võrreldes Savisaare ja Partsiga on tal märksa vähem ägedaid vastaseid, kuid tema probleemiks on vähene tuntus.

Saartsi sõnul hakkab Savisaare toetusstruktuuri vaadates silma just tugevate vastaste suur osa, mis viimased kolm aastat püsinud 42-43 protsendi juures.

Ansipit toetavad mõnevõrra enam kõrgema sissetulekuga ja kõrgharidusega inimesed, 91 protsenti toetajatest on eestlased. Mitte-eestlaste seas on Ansipi toetus minimaalne.

Savisaar on populaarne ennekõike vanemaealiste inimeste, mitte-eestlaste ja tallinlaste seas. Partsi toetajaskonnas moodustavad olulise osa naised ja tallinlased.  BNS

01 November 2004
  Kommentaarid