Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Saksamaa õhuväe ajateenijad toetavad Tapa kabeli ehitust
Saksamaa Bundeswehri õhuväe kaplan Arend Engelkes annab teisipäeval Tapal üle Saksamaa ajateenijate annetused Tapa väljaõppekeskuse kabeli ehitamiseks.

Kaplan Engelkes kogus ajateenijate annetused oma väeosa jumalateenistusel, teatas kaitsejõudude peastaap BNS-ile.

Jumalateenistustel oma väeosas kõneles kaplan Engelkes Eesti ajateenijate soovist saada väeossa oma kabel. "On imeline, et ajateenijad avaldavad ise soovi väeossa kabeli saamiseks. See on midagi nii erilist, et seda tuleb kindlasti toetada," rääkis ta.

"Ma tean, et te ei teeni ajateenistuses viibides palju raha," ütles Engelkes ajateenijatele. "Kui aga igaüks ka nii palju annaks, nagu maksab üks kokakoola, võime me oma vendi ja kaaslasi Eestimaalt toetada."

Engelkes kohtub teisipäeval Tapa väljaõppekeskuse ülema kolonel Urmas Roosimägi, Järvamaa praosti Teet Hanschmidti, Tapa Jaakobi kirikuõpetaja Algur Kaerma ja kaitseväe peakaplani kolonel Tõnis Nõmmikuga ning tutvub Tapa väljaõppekeskusega.

Engelkes teenib Schleswig-Holsteini liidumaal Heides paiknevas Bundeswehri õhuväe väljaõpperügemendis, mis tegeleb uutele ajateenijatele sõduri baaskursuse andmisega. Väljaõppeüksuses teenib 1400 kaitseväelast, nendest üks kolmandik on ajateenijad. Pärast väljaõpet Heides jagatakse ajateenijad laiali õhuväe väeosadesse üle Saksamaa.

Ligi 1,5 miljonit maksma minev kabelihoone kavatsetakse ehitada annetustest kogutud rahadega tuleval aastal. Tapa väljaõppekeskuse kabeli on projekteerinud arhitekt Harri Kivilo.   BNS

01 November 2004
  Kommentaarid