Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Norra sulgeb ajutiselt oma saatkonna Lätis

Norra välisministeerium teatas esmaspäeval Lätis asuva Norra saatkonna ajutisest sulgemisest julgeolekukaalutlustel.

Norra välisministeerium väidab, et see abinõu pole seotud USA-st saabunud hoiatusega võimalike terroriaktide toimumisest Balti riikides.

"Meie saatkond pannakse täna kinni," ütles Norra välisministeeriumi esindaja Karsten Klepsvik agentuurile AFP.

"See otsus tehti saadud informatsiooni alusel, mille iseloom on selline, et me pidasime paremaks saatkonna sulgeda," ütles ta, jättes täpsustamata, kes saatkonda ähvardab ja kust see teave pärineb.

Läti välisministeeriumi riigisekretär Maris Riekstinš ütles, et Lätil pole praegu veel andmeid Norra saatkonna sulgemisest.

"Minu käsutuses pole andmeid ühegi saatkonna sulgemise kohta. Ausalt öeldes on Norra saatkonna kinnipanek minule uudiseks," tunnistas ta.

Oktoobri algul kuulutas Norra valitsus riigis välja kõrgendatud valmisoleku seoses terroriohuga, sest üks Al-Qaeda terrorivõrgustiku liidreid Ayman al-Zawahiri esines ähvardusega korraldada terrorirünnakuid Aasia maades ja Lääne-Euroopas, kaasa arvatud Norras.

Norra ei osalenud algul USA juhitud sõjalises operatsioonis Iraagis ja taunis sõja alustamist, kuid ÜRO mandaadi andmist lähetas Iraaki 130 sõjaväelast osalema riigi ülesehitamises. Juuni lõpus naasid Norra sõdurid kodumaale.

Läti politsei teatas läinud nädala reedel julgeolekumeetmete tugevdamisest rahvarohketes kohtades ja välissaatkondade ümbruses seoses USA-st, Norrast ja Eestist tulnud hoiatusega võimalikust terroriohust.

Pühapäeval hoiatas USA Skandinaavias ja Balti riikides asuvaid ameeriklasi nendes riikides toimuva võivate terroriaktide eest.   BNS

01 November 2004
  Kommentaarid