Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaitsepolitsei uurib Jaan Tootsi tegemisi
Kaitsepolitsei uurib ebaseadusliku jälitustegevuse juhtumit, millesse on segatud ärimaailmas hästi tuntud Jaan Toots ja Veiko Kulla.

Delikaatne kriminaalasi puudutab umbes kuu aja tagust sündmust, kui suurärimees Urmas Sõõrumaale Tallinnas Pirital kuuluvast korterist avastati ebaseaduslikud minikaamerad ja mikrofonid, mis seal toimunut salvestasid, kirjutas Eesti Päevaleht.

Prokuratuuri teatel on kuriteos kahtlustatavaks tunnistatud kaks inimest, kelle nimesid nad ei soovinud avalikustada. Eesti Päevalehe andmetel on nendeks isikuteks endine siseministeeriumi kantsler, praegune ärimees Jaan Toots ja turvafirma Falck julgeolekudirektor Veiko Kulla.

Jaan Toots esindab Eestis Vene taustaga ja kuue miljardi kroonise kogukäibega firmat World Wide Invest, mis tegeleb Eestis muu hulgas ka kinnisvaraäri ja söeterminali loomisega.

Enne erasfääri suundumist töötas Toots aastaid kunagises eriteenistuses ja juhtivatel kohtadel politseiametis ning siseministeeriumis.

Eelmisel nädalal käis juhtunu tõttu kaitsepolitseis ülekuulamisel Falcki juhi Sõõrumaa alluv, aastaid tagasi eradetektiivifirma SIA lindiskandaaliga seotud Veiko Kulla.

Skandaali sattunud Urmas Sõõrumaa tunnistas Eesti Päevalehele juhtunut tema osalusega ettevõttele kuuluvas korteris. "Minu arust on ebaseaduslikult lõhutud ettevõtte vara ja jäetud pind mitmeks päevaks kaitseta," ütles Sõõrumaa. "Kavatsen pöörduda vastavate instantside poole seoses sellega, et ilma omanikku kaasamata on tungitud eraomandisse, lõhutud turvasüsteem ja jäetud vara valveta."

Postimees kirjutab, et loo ajendiks oli Tootsi väidetav intiimsuhe politseiametis töötava noore naisega, kellega neil tekkis usalduskriis.

Postimehe andmetel kohtusid nad Sõõrumaa korteris, kuid tüli tekkides hoiatas Toots teda kaamerate eest, väites, et saladuseks ei jää midagi. Seepeale pöördus naine kaitsepolitseisse.

"Küsige seda nende käest, kui oli selline asi," kommenteeris Toots Postimehele kaitsepolitsei kahtlustusi.  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid