Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rööbasbusse võib Lõuna-Eestisse ootada juba 2006. aastal

Jõgeva maavanema Aivar Koka idee käivitada Jõgevamaad läbival raudteel inimeste mobiilsuse tõstmiseks rööbasbusside liiklus võib laieneda teiste maakondade huvist lähtudes kogu Lõuna-Eestis.

Hetkel on Jõgeva maavalitsus alustanud vastavasisulisi läbirääkimisi Edelaraudteega, teatas maavalitsus BNS-ile.

Edelaraudtee hinnangul on rööbastranspordi kasutamine mõistlik, kui inimeste arv tunnis mingil lõigul on vähemalt 300 inimest. "Seega on enne investeeringute tegemist vajalik läbi viia nõudlusuuring, mille tulemusena määratakse vajadus ja transpordiliik igale teelõigule," sõnas Edelaraudtee juht Henn Ruubel.

Kuna riigi nägemuse kohaselt tehakse otsus investeeringute osas alles 2007. aastal, soovib raudteefirma protsessi kiirendada. "Koostöös maakondadega saaks rööbasbussiidee kindlasti ka kiiremini ellu viidud," avaldas Ruubel.

Ruubeli sõnul on rööbasbuss kerge väike transpordivahend ja võiks tulla kõne alla just väiksemates kohtades peatuste tegemiseks, näiteks Jõgeva-Tartu suunal.

"Edasine tegevus sõltub Lõuna-Eesti maakondade tahtest koostööd teha ja antud transpordiliiki oma maakonnas arendada," lausus Kokk. Jõgeva maavanema eesmärgiks on teiste Lõuna-Eesti maavanematega antud teemat arutada, et vastu võtta ühine seisukoht.  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid