Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts rahuldab Hansoni tagasiastumisavalduse
Kaitseminister Margus Hanson esitas kolmapäeva õhtul peaminister Juhan Partsile tagasiastumispalve, mille peaminister lubas rahuldada.

"Loomulikult ma vahetan kaitseministri välja, aga enne on vaja leida uus ministrikandidaat," vahendas valitsuse pressiesindaja BNS-ile Partsi sõnu.

Peaministri sõnul on peamine kriteerium kandidaadi kaalumisel tema kompetentsus kaitseministri ametikohal.

Parts märkis, et tema jaoks on kõige olulisem küsimus see, kas kaduma läinud riigisaladuse alla kuuluvad dokumendid suudetakse üles leida ja uuesti kindlasse kohta toimetada.

"Sellega tegelevad vastavad ametkonnad ja ma soovin neile selles raskes töös jõudu," sõnas peaminister.

Kaitseminister Margus Hanson teatas kolmapäeval Reformierakonna juhatusele, et on otsustanud salajaste dokumentide kaotsimineku pärast tagasi astuda. Reformierakonna juhatus toetas Hansoni otsust.

Ministri tagasiastumisavalduse esitab peaminister presidendile, kes ministri ametist vabastab. Lahkumisavalduse esitanud minister täidab töökohuseid kuni uue ministri ametisse asumiseni.

Reformierakonna juhatus volitas erakonna esimest aseesimeest Andrus Ansipit pidama läbirääkimisi uue kaitseministri leidmiseks. Kolmapäeva pärastlõuna seisuga erakonnal kandidaati kaitseministri kohale ei olnud.  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid