Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piiriäärsete elanike piiriületuskord ei muutu
Eesti ja Venemaa piiriäärsete elanike piiriületuskord jääb järgmise aasta 31. detsembrini samaks, otsustati kahe riigi konsulaarkohtumisel.

Välisministeeriumi konsulaarosakonna juhataja Jaanus Kirikmäe sõnul on kehtiv piiriületuskord vastavuses Euroopa Liidu normidega, teatas BNS-ile ministeeriumi pressiesindaja.

"Praegune kord rahuldab mõlema riigi piiriäärsete elanike vajadusi ja pole vastuolus Euroopa Liidus kehtivate õigusaktide arenguga, seega otsustati kehtivat korda veel aasta võrra pikendada," ütles Kirikmäe.

Vastavalt kehtivale korrale vahetavad Eesti ja Venemaa tasuta aastase viisa saajate nimekirju tingliku kvoodi ehk 4000 isiku ulatuses mõlemalt poolt.

Tasuta viisad on mõeldud eelkõige inimestele, kellele sagedane piiriületus on vajalik näiteks lähisugulaste, nende matmispaikade või kirikukoguduste külastamiseks.

Viisataotlejate nimekirjad koostavad piirialade kohalikud omavalitsused.  BNS

10 November 2004
  Kommentaarid