Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti on EL-i eesistumiseks valmis kõige varem aastal 2013
Peaminister Juhan Partsi hinnangul on Eesti valmis asuma Euroopa Liidu eesistujariigiks kõige varem aastal 2013.

"Kiirustada ei ole mõtet. Enne peaks Eesti ammutama teistelt riikidelt kogemusi EL-i eesistumisperioodist ja kaaluma oma võimalusi eesistujana tegutsemiseks," ütles Parts neljapäeval ajakirjanikele.

Praegu on Euroopa Liit pannud paika liikmesriikide pooleaastased eesistumisperioodid kuni 2007. aasta 1. jaanuarini, veel ei ole otsustatud, millisel kujul eesistumine pärast seda toimub.

Partsi sõnul läheb Euroopa Liit 2007. aastast üle tõenäoliselt kollektiivsele eesistumisele, mis tähendab seda, et kolm riiki on korraga EL-i eesistujariigid.

Peaministri hinnangul peaks Eesti oma naabritega kokku leppima, et riigid ei satuks korraga ühte eesistujagruppi. Tema sõnul puudutab see Lätit, Leedut, Soomet, Rootsit ja Taanit.

"Piirkonnale ei ole kasulik, kui me niimoodi üksteist katame," märkis Parts.

Peaministri hinnangul ei tohiks Eesti eesistumisperiood sattuda ka riigikogu valimiste ajale, kuna valitsuse vahetuse ajal ei tule eesistumisest midagi välja. Samuti tuleks tema hinnangul arvutada, kui palju läheb eesistujariigiks olemine Eestile maksma.

"Räägitud on miljardist kroonist, kuid koos eesistumisega kaasnevatega turvakohustustega läheb see veelgi kallimaks," nentis Parts.  BNS

11 November 2004
  Kommentaarid