Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts peab saladokumentidega hooletut käitumist lubamatuks
Peaminister Juhan Parts taunis salajaste dokumentidega hooletut ringikäimist ja kinnitas, et ei ole ise kordagi riigisaladust sisaldavaid dokumente koju viinud.

"Asutuse juht, olgu ta peaminister või minister, ei saa endale lubada suvalist käitumist riigisaladusega. Olen vajadusel käinud ka laupäeval või pühapäeval Stenbocki majas, et riigisaladust sisaldavate dokumentidega töötada," ütles Parts neljapäeval ajakirjanikele.

Partsi hinnangul peaks kaitsepolitsei võtma tarvitusele ennetavad meetmed, et ei korduks midagi sellist, nagu juhtus Margus Hansoni käsutuses olnud dokumentidega.

Hanson esitas kolmapäeval dokumentide varguse tõttu peaministrile lahkumisavalduse.

Kurjategija varastas ööl vastu 31. oktoobrit Tartus kaitseminister Margus Hansoni eramust ministri tööportfelli, milles olid riigisaladust sisaldavad dokumendid.

Postimehe andmetel oli Hansonilt varastatud tööportfellis kaks dokumenti templiga "konfidentsiaalne" ja üks märkega "salajane". Salajane dokument oli ajalehe teatel ühe kaitseväe pataljoni aruanne, mis sisaldas üksikasjalikku ülevaadet relvastusest. Konfidentsiaalsed paberid käsitlesid sõjalise kaitse kulutusi ja võimalikku relvaostu välismaalt.

Riigisaladuse seadus ega valitsuse määrusega kehtestatud riigisaladuse kaitse kord ei keela ministril riigisaladuseks tunnistatud dokumente hoonest välja viia ega kodus hoida.

Määruses seisab: ""Konfidentsiaalse", "salajase" ja "täiesti salajase" tasemega salastatud teabekandja väljaviimine turvaalalt võib toimuda ainult asutuse juhi loal transportimiseks mõeldud lukustatavas kotis või kastis või pitseeritud diplomaatilises kotis."

Kaitseministeerium selgitas vastuses BNS-ile, et kui on vajadus teavet majast välja viia, siis on ministril või julgeolekuosakonnal õigus välja anda vastav volitus.

"Ministrile iseendale täiendavat volitust välja anda vaja ei ole, kuid reeglid, mis on selleks ette nähtud, kehtivad ka ministrile," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja.  BNS

11 November 2004
  Kommentaarid